'Stadsdichter is een woord dat belangrijk klinkt. Dichter van een stad. En eigenlijk zijn we dat allemaal. Allemaal zijn we dichter. Hebben we woorden.' Hiermee begin ik mijn workshop poëzie voor kinderen van de basisschool. Om samen met hen aan de slag te gaan en woorden te laten dansen op het papier, dat is voor mij het mooiste van stadsdichter zijn! 

In deze nieuwsbrief vertel ik je graag meer over mijn workshops op school, Koningsdag, herdenken op 4 mei en een gedicht!

Poëzie op school

'Woorden waardoor je zo mooi wordt van binnen, kun je een gedicht noemen. Het is dus helemaal niet moeilijk. Het hoeft niet te rijmen. Laat de woorden maar klinken. Schrijf ze op. Teken ze. Knip, plak, met kleuren, zing ze, dans ze. Iedereen is een dichter!' En dat deden ze! Leerlingen van de Steltloper gingen aan de slag en maakten gedichten, over zichzelf, hun lievelingsdier, vrienden of sport. Leerlingen van De Blokkenberg maakte een gedicht geïnspireerd op hun bezoek aan de Amerikaanse Begraafplaats in Margraten. Voor mij een groot cadeau om de liefde voor taal op deze manier door te kunnen geven. 

 

 
Koningsdag i Kirchroa
Een van mijn lievelingstradities op Koningsdag is het versieren van de fiets. Vroeger met mijn kinderen en nu als trotse opa met mijn kleinkinderen. Vlaggetjes en crêpepapier vrolijk wapperend in de wind.
Voor de gedecoreerden van Koningsdag in Kerkrade schreef ik een gedicht, dit zal ik ook voordragen op de 27e. Het gedicht gaat over het versieren van de fiets. De versierde as van de fiets, hoe deze de fiets in beweging zet en draaiende houdt. Net zoals de vele vrijwilligers in Kerkrade de stad en samenleving draaiende houden en verbinden.
 

Herdenken 

In deze tijden van oorlog en onrust is samen stilstaan en herdenken belangrijker dan ooit. Tijdens de Dodenherdenking op 4 mei vertrekt om 18.45 uur een stille tocht vanuit de St. Lambertuskerk. De officiële ceremonie vindt om 19.25 uur plaats bij het Vredesmonument aan de Hoofdstraat in Kerkrade. Ik zal dan een gedicht voordragen.

Ditzelfde gedicht wordt ook voorgedragen door René Stevens, deelnemer aan de meerdaagse bedevaart 'De Viergetour' van Sjevemet naar Chevremont (bij Luik). Onderweg passeren zij een monument ter nagedachtenis aan de Eerste Wereldoorlog waar het gedicht wordt voorgedragen. Verbondenheid op afstand.

 

jedanken

ing sjtim klinkt
durchleëfd
nog zoeëvöal
tse zage
sjlist ze sjwiejend
i de erm
loester noa de
ónbezónge jesjiechten
jedanken krient
d’r vrije loof
raeste bij ing
brós bloeës
veule ‘ne hatsklop
dreume noa
inne hese daag
in de oavendlóf
ing sjtim zingt
uvverleëfd
die Gedanken sind
frei

2016